ייצוג קטינים

הנאשם או החשוד הקטין הנו בעל פריווילגיות (זכויות) מיוחדות בנוף ההליך הפלילי במדינת ישראל.

ישנן זכויות מיוחדות אשר עומדות לחשוד הקטין בשלב החקירה, כמו גם זכויות מיוחדות אשר עומדות לנאשם הקטין בשלב המשפט.

משה גלעד, משרד עורכי דין, חקירות, תסקיר מעצר, תמונת רקע

במדינת ישראל אדם אחראי למעשיו הפליליים לאחר הגיעו לגיל 12, והופך לבגיר בגיל 18, לציין- נאשם שחצה את רף הבגירות, אך עדיין צעיר, נהנה גם הוא, במידה מופחתת אמנם, מזכויות נוספות בהליך הפלילי, אשר נאשמים בגירים אינם זוכים להם, והוא נחשב "בגיר-צעיר".

יחד עם זאת, בהליך הפלילי, ובמשפט בפרט, חשוב לא רק להיות בעל זכות, אלא חשוב באותה מידה לדעת לנצל את הזכות, פן היא לא תיושם.

חשוב לזכור עוד, ככל שמדובר בייצוגם של קטינים, אשר נמצאים בתחילת חייהם, כי הליך פלילי, על שלביו השונים, בין שמדובר בחקירה משטרתית ובין שמדובר במשפט, עלול לעמוד להם לרועץ בהמשך החיים: בגיוס לצבא, בלימודים האקדמאיים, בעבודה, באשרות (ויזות) לחו"ל, ועוד. מסיבות אלו חשוב לו לחשוד או לנאשם הקטין להצטייד בייצוג משפטי על ידי עורך דין אשר מכיר ומיומן ברגישות המקצועית אשר נדרשת בייצוג קטינים בהליך הפלילי ובמשפט בפרט, וכן יודע לנהוג בייצוגו של הקטין, ובני משפחתו, ברגישות והבנה. משרדינו מנוסה ומיומן בתחום ייצוג קטינים, במשך כל שנות קיומו מייצג חשודים ונאשמים קטינים, ומלווה אותם בהליך המשטרתי והפלילי, עד לסיומו של ההליך ולאחריו, ובמקרים המתאימים- גם עד למחיקת הרישום הפלילי.

תחומי פעילות המשרד

עבירות מין

ובכללן אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים, הטרדה מינית ועוד

עבירות תעבורה חמורות

ובכללן תאונות דרכים שגרמו למוות, לנכות או לפציעות חמורות ועוד.

עבירות רכוש

תחום עבירות הרכוש הוא ענף במשפט הפלילי אשר מאגד עבירות שונות שהמשותף להן- הפגיעה ברכושו של הזולת או של הכלל.

עבירות אלימות במשפחה

ובכללן עבירות תקיפה וחבלה בין בני זוג, כלפי חסרי ישע ועוד.

חנינות לנשיא המדינה

נשיא המדינה הוא בעל סמכות ייחודית לחון עבריינים, נאשמים או חשודים בהליך פלילי.

עבירות צווארון לבן

ובכללן עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים, העלמת מס ועוד.

אודות המשרד

משרד עורכי דין גלעד הוקם בשנת 1981 ע"י עו"ד משה גלעד, שמונה לימים לשופט בית המשפט המחוזי בחיפה, וכעת, לאחר פרישתו, שב לכסאו כעורך דין פלילי ומנהל המשרד. במשך השנים יוצגו על ידי משרדנו אלפי נאשמים וחשודים בפלילים, במגוון סוגים של עבירות פליליות.

מאמרים

"וואטסאפ" בעידן הסרטונים?

תארו לכם מצב שביום בהיר אתם מקבלים הודעה ממכר ומעוד מכר ואז טלפון ועוד טלפון ועוד טלפון. אתם תוהים מה קרה, מה פשר כל ההודעות והטלפונים, אתם פותחים את אחת ההודעות מחבר לעבודה או חבר ילדות, וברגע אחד חרב עולמכם.

הפללת צרכני הזנות והמקצוע העתיק בעולם

חופש העיסוק, הזכות לאוטונומיה והמקצוע העתיק בעולם – אלה רק חלק מהטיעונים שנשמעים כנגד הפללת צרכני הזנות, לא רק בישראל, אלא בכל העולם.

עיתונות כתובה