אלימות מינית

תחום הפגיעות המיניות כולל בתוכו פשעים שונים הגוררים עונשים, זאת כתלות בזהות הנפגעים ובגילם

זהו תחום רחב, אשר מאגד בתוכו עבירות שונות, החל בעבירות קלות באופן יחסי, ועד לפשיעות החמורות ביותר, אשר מוגדרות כעבירות "פשיעה חמורה", ונידונות בפני הרכב של שלושה שופטים בבית משפט מחוזי, המכונה הרכב פשעים חמורים.

משה גלעד, משרד עורכי דין, חקירות, תסקיר מעצר, תמונת רקע

מצבו של חשוד העומד בפני חשדות בעבירות אלה, וכן ונאשם אשר עומד בפני אישומים הוא לא פשוט. מדובר, במקרים רבים, בתיקים סבוכים ברמה הראייתית, אשר מצריכים חקירה נרחבת, תוך שרשויות החקירה והתביעה מבקשות, במרבית המקרים, להשאיר את החשוד או הנאשם עצור במשך שלבי החקירה, או בשלבי ניהול התיק בבית המשפט.

עבירות אלו, ובעיקר הקלות מבניהן, באופן יחסי, מקבלות כיום חשיפה מוגברת בתקשורת- בחשיפת פרשיות ציבוריות הנוגעות למעשים מגונים כאלו ואחרים. חשיפה תקשורתית רחבה זו משפיעה לא רק על היחס של הציבור כלפי החשודים, אלא משפיעה גם על גופי החקירה והתביעה, ובמידה מסוימת תובעת מאלו "תלייה בכיכר העיר".
ועוד נזכור כי עבירות אלו הינן בעלות נופך של פגיעה מיוחדת במוסר, בכבוד ובחיי המשפחה.

מורכבותם הראייתית של תיקי עבירות מין, בצירוף ההד התקשורתי, והבושה והפגיעה ביחסים במשפחה, מחייבת את החשוד והנאשם להיות מיוצג במהלך כל ההליך, החל מלפני חקירתו הראשונה ועד לסיום ההליכים המשפטיים, עורך דין עבירות מין בעל ותק וניסיון, מומחה של ממש בייצוג בתיקים אלו.

משרדינו רשם במשך עשרות שנות קיומו הצלחות רבות, וחלקן אף הצלחות תקדימיות ומתוקשרות, בתחום הייצוג בתיקים הקשורים לאלימות מינית. משרדינו ייצג בפרשיות אשר היו, ועודן, בלב השיח הציבורי, כאלו שמצאו את דרכן לעמודים הראשונים בעיתונות ובתקשורת. למשרדינו הידע והניסיון להעניק ייצוג איכותי, מן המעלה הראשונה, בתחום תוך שימת לב לייחודיות ולמורכבות ההליכים, כמו גם להלך הרוח הציבורי והתקשורתי, ותוך מתן יחס אישי לכל לקוח הבא בשערי המשרד.

אודות המשרד

משרד עורכי דין גלעד הוקם בשנת 1981 ע"י עו"ד משה גלעד, שמונה לימים לשופט בית המשפט המחוזי בחיפה, וכעת, לאחר פרישתו, שב לכסאו כעורך דין פלילי ומנהל המשרד. במשך השנים יוצגו על ידי משרדנו אלפי נאשמים וחשודים בפלילים, במגוון סוגים של עבירות פליליות.

לשיחה עם עו"ד דילוג לתוכן