עבירות רכוש

תחום עבירות הרכוש הוא ענף במשפט הפלילי אשר מאגד עבירות שונות שהמשותף להן- הפגיעה ברכושו של הזולת או של הכלל.

ענף זה כולל בתוכו עבירות בקשת רחבה של חומרה, החל מגניבה בנסיבות שונות (גניבה "רגילה", גניבה בנסיבות מיוחדות, גניבה בידי עובד, גניבה בידי מנהל ועוד), ועד לעבירות השוד, ושוד בנסיבות מחמירות, כאשר בטווח שבין שני הקצוות ישנן עבירות נלוות, כגון התפרצות והחזקת כלי פריצה, החזקת רכוש החשוד כגנוב ועוד.

משה גלעד, משרד עורכי דין, חקירות, תסקיר מעצר, תמונת רקע

קשת העבירות בתחום הרכוש היא כאמור רחבה, ובאופן טבעי גם טווחי הענישה בגין העבירות הללו הם רחבים, החל בעונשים קלים באופן יחסי בגין העבירות הקלות יותר מהתחום, ועד לעונשי מאסר ממושכים, בגין העבירות החמורות יותר. בין העבירות השונות בתחום הרכוש קיימים קווי דמיון רבים, ואילו השוני בין רבות מן העבירות הוא דק ביותר.

השוני הדק בין העבירות השונות בתחום, כשמדובר פעמים רבות בהבדלים משפטיים דקיקים, בהצטרף להבדלים, המשמעותיים לעיתים, בטווחי הענישה בין העבירות השונות, מחייב התייחסות משפטית מעמיקה ורצינית, כאשר עו"ד המייצג חשוד או נאשם בתחום עבירות הרכוש נדרש לעיתים להיכנס לדקויות שבדקויות, כדי לנסות ולשכנע את התביעה או את בית המשפט שמערך עובדות כזה או אחר מבסס את העבירה הקלה יותר מבין האפשרויות.

נוסף על הדקויות שבין סוגי העבירות השונות בתחום הרכוש, ישנו קושי נוסף- והוא קושי ראייתי. הקושי הראייתי קיים גם כשהחשוד "נתפס על חם", ועל אחת כמה וכמה כאשר רשויות החקירה מאתרות אותו באמצעות ראיות פורנזיות- מדעיות, דוגמת טביעות אצבע, ראיות ד.נ.א., איכון מכשיר הטלפון הסלולרי שלו, מחקר תקשורת לגביו או תפיסת הרכוש הגנוב בחזקתו. במקרה כזה, ובהנחה שהחשוד לא הודה במיוחס לו, קיים לעיתים קושי משפטי ממשי להרשיע אותו על סמך ראיות כאלו, שנקראות "ראיות נסיבתיות".

המורכבות שבניהול תיקים בעבירות רכוש, בנקודות שצוינו לעיל, ובנקודות משפטיות נוספות, מחייבות את החשוד, או הנאשם, להיות מיוצג על ידי עורך דין במהלך כל ההליך, החל מחקירתו הראשונה במשטרה ועד לניהול התיק בבית המשפט.

משרדנו רשם במשך עשרות שנות קיומו הצלחות רבות בתחום עבירות הרכוש. למשרדנו הידע והנסיון להעניק ייצוג איכותי, מן המעלה הראשונה, בתחום עבירות הרכוש, תוך שימת לב לייחודיות שבהליכים אלו, ותוך מתן יחס אישי לכל לקוח הבא בשערי המשרד.

  לייעוץ משפטי:

  אודות המשרד

  משרד עורכי דין גלעד הוקם בשנת 1981 ע"י עו"ד משה גלעד, שמונה לימים לשופט בית המשפט המחוזי בחיפה, וכעת, לאחר פרישתו, שב לכסאו כעורך דין פלילי ומנהל המשרד. במשך השנים יוצגו על ידי משרדנו אלפי נאשמים וחשודים בפלילים, במגוון סוגים של עבירות פליליות.

  מאמרים

  צו הרחקה – המדריך השלם

  מה זו חקירה באזהרה

   לייעוץ משפטי:

   עיתונות כתובה

   לשיחה עם עו"ד דילוג לתוכן