עבירות אלימות במשפחה

תחום עבירות האלימות הוא ענף במשפט הפלילי אשר מאגד בתוכו עבירות שונות שהמשותף להן- הפגיעה בגופו של הזולת, וגם איום בפגיעה כזו והנסיון לבצעה.

ענף זה כולל בתוכו עבירות בקשת רחבה של חומרה, החל בעבירות הקלות, דוגמת עבירת איומים ותקיפה (תקיפה "סתם", תקיפה בנסיבות שונות, תקיפת עובד ציבור ועוד), ועד לעבירות החמורות ביותר, דוגמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, חבלה בכוונה מחמירה ואף עבירות ההריגה והרצח. בין שתי קצוות הקשת ישנן עבירות ביניים רבות, כשלרובן, ובעיקר באלו הקרובות בחומרתן אחת לשנייה, יש הרבה מן המשותף, ואילו ההבדלים- דקים.

משה גלעד, משרד עורכי דין, חקירות, תסקיר מעצר, תמונת רקע

קשת העבירות בתחום עבירות האלימות היא כאמור רחבה ביותר, ובאופן טבעי גם קשת הענישה היא רחבה, החל בעונשים קלים יחסית- לעבירות הקלות בתחום, ועד לעונשי מאסר ממושכים, ואף מאסרי עולם, בגין העבירות החמורות, כשבראשן עבירת הרצח.
ההבדלים המשפטיים בין העבירות השונות בתחום עבירות האלימות הם לעיתים קטנים, אך ההבדלים העונשים בין עבירה אחת לעבירה אחרת, הקלה ממנה אפילו במקצת במדרג החומרה, יכולים להיות משמעותיים. אופי זה של העבירות מתחום האלימות מחייב את החשוד או הנאשם לשכור שירותיו של עו"ד הבקיא בתחום, שכן עו"ד נדרש פעמים רבות להיכנס לדקויות שבדקויות, כדי לשכנע את התביעה, או את בית המשפט, שמצב עובדתי נתון מקים את העבירה הקלה יותר, ולאו דווקא את החמורה.

פן נוסף בתחום עבירות האלימות הוא המומחיות המיוחדת הנדרשת בחקירת קורבן האלימות בפרט, ועדים אחרים (עדי ראיה) או הקרובים לקורבן. הסיבה לכך נעוצה בעובדה הפשוטה שמרבית מקרי האלימות- לא נעשים בתנאי מעבדה, אלא בתוך כאוס רב, כך שלעיתים קרובות קורה שעדים, ובייחוד קורבנות אלימות, למעשה לא יודעים עצמם מה התרחש, ומסבכים את החשוד או הנאשם, על לא עוול בכפו, ואפילו בלי כל כוונה לעשות זאת. ייצוג ע"י עורך דין הבקיא בתחום, והמומחה לעבירות אלימות, תסייע במקרים כאלו להוציא את האמת אל האור.

 

המורכבות שבניהול תיקים בעבירות אלימות, בנקודות שצויינו לעיל, ובנקודות משפטיות נוספות, מחייבת את החשוד, או הנאשם, להיות מיוצג במהלך כל ההליך, החל מחקירתו הראשונה במשטרה, ועד לניהול התיק בבית המשפט.

  לייעוץ משפטי:

  משרדנו רשם במשך עשרות שנות קיומו הצלחות רבות בתחום ייצוג בעבירות אלימות. למשרדנו הידע והנסיון להעניק ייצוג איכותי, מן המעלה הראשונה, בתחום עבירות האלימות, תוך שימת לב לייחודיות שבהליכים אלו, ותוך מתן יחס אישי לכל לקוח הבא בשערי המשרד.

  אודות המשרד

  משרד עורכי דין גלעד הוקם בשנת 1981 ע"י עו"ד משה גלעד, שמונה לימים לשופט בית המשפט המחוזי בחיפה, וכעת, לאחר פרישתו, שב לכסאו כעורך דין פלילי ומנהל המשרד. במשך השנים יוצגו על ידי משרדנו אלפי נאשמים וחשודים בפלילים, במגוון סוגים של עבירות פליליות.

  מאמרים

  צו הרחקה – המדריך השלם

  מה זו חקירה באזהרה

   לייעוץ משפטי:

   עיתונות כתובה

   לשיחה עם עו"ד דילוג לתוכן