עורך דין הטרדות מיניות – החשיבות וכיצד לבחור

עורך דין הטרדות מיניות – החשיבות וכיצד לבחור

הטרדה מינית היא עברה פלילית מהיותר חמורות, אשר העונש עליה עשוי להיות מאסר בפועל. היא גם מאפשרת תביעה אזרחית, לשם קבלת פיצויים. מה מיוחד בתחום זה? באילו אופנים עורך דין הטרדות מיניות מנוסה יוכל לסייע? וכיצד בוחרים עורך דין איכותי לנושא זה? 

עורך דין פלילי בחיפה

עורך דין הטרדות מיניות – החשיבות וכיצד לבחור

הטרדה מינית היא עברה פלילית מהיותר חמורות, אשר העונש עליה עשוי להיות מאסר בפועל. היא גם מאפשרת תביעה אזרחית, לשם קבלת פיצויים. מה מיוחד בתחום זה? באילו אופנים עורך דין הטרדות מיניות מנוסה יוכל לסייע? וכיצד בוחרים עורך דין איכותי לנושא זה? 

עורך דין הטרדות מיניות: חשיבות הבחירה

בחירה טובה של עורך דין הטרדות מיניות עשויה להיות קריטית. עורך דין מנוסה בתחום זה, יכיר מקרוב את הדקויות הרבות, אשר לעתים עושות הבדל מכריע בתוצאות. אם נביא דוגמה מהיבט התיישנות ביצוע עברות: לגבי תקיפה מינית של קטינים, תקופת ההתיישנות ארוכה מהרגיל והיא מאפשרת לנפגע להגיש תביעה, עד גיל 35. מדובר בתחום מורכב, אשר כולל מצבי משנה אפשריים רבים, כמו בעילה אסורה בהסכמה, ניצול יחסי מרות לרעה, הטרדה מינית בידי בעלי מקצוע כגון רופאים, הטרדה מינית של קטינים הכוללת מעשה סדום ועוד. כך שהניסיון עורך הדין בסיוע לקורבנות מצבים כאלה ונוספים, משמעותי מאוד.

כיצד בוחרים עורך דין הטרדות מיניות?

בבחירת עורך דין לתחום זה, מומלץ לבדוק את הנקודות הבאות:

 • סינון לפי מיקום – ראשית, הגיוני לבצע חיפוש ראשוני, תוך התמקדות לפי מיקום גיאוגרפי.
 • התמחות בכך – בחיפוש עורך דין הטרדות מיניות זו כמובן התמחות בפני עצמה וזו הנקודה הראשונה שיש לברר.
 • בדיקת האתר – אתר עורך הדין, הוא תמיד מקום טוב להתחיל ממנו בירור מידע.
 • העדפות וניסיון בייצוג – באתר לרוב תראו בין השאר, האם עורך הדין מייצג רק נפגעות ונפגעים או גם את החשודים בהטרדה?
 • עלות – התשלום עבור טיפול במקרים כאלה, כמו בנושאי עריכת דין נוספים, הוא עניין מורכב. ראשית, לא קל להעריך מה יהיה כרוך בטיפול מלא במקרה. שנית, אופן התשלום עשוי להשתנות מעורך דין אחד לשני וגם להיות משולב מאופני תשלום שונים. למשל תשלום מוגדר מראש או אחוזים מפיצויים שיושגו. עם זאת, ניתן וצריך לקבל הערכה מראש של השלבים הבאים הצפויים ולסכם בכתב את אופן התשלום.
 • חוות דעת – חשוב לבצע חיפוש מידע נוסף וחוות דעת בקרב עורכי דין ששוקלים לשכור למטרה זו. חוות דעת ממי שמכירים וכבר פנו לאותו עורך דין, עשויות סייע במיוחד. את השאר, כדאי לקחת בזהירות, מאחר שהן עשויות לא להיות אובייקטיביות מספיק. ביקורות חיוביות, כמו גם שליליות.

 

  לייעוץ משפטי:

  חשיבות ההתרשמות האישית

  חשוב לזכור, שמדובר בסוג עברה, אשר כרוך לעתים בטראומות ובמשקעים רגשיים ניכרים. בהתאם לכך, תרצו לבחור בעורך דין רגיש ואמפתי. תוכלו לקבל רושם מצטבר, באמצעות אתר עורך הדין, חוות דעת ככל שיש לכם ולבסוף מפגישת היכרות. מעבר להיבט המיוחד לנושא ההטרדה המינית ובמקרים מסוימים גם אינוס, ישנה התרשמות מאיכות עורך הדין באופן כללי. תוכלו לגבש אותה למעשה כבר באינטראקציה הראשונית איתו בטלפון, בהקשר אמינות, זמינות וכדומה. כמו כן, נזכיר כי עורך הדין אמור ללוות אתכם בהליכים שעשויים להיות ממושכים למדי. כך שההיבט ההתרשמות האישית עשוי להיות משמעותי מאוד ולא תרצו להחליף עורך דין באמצע הדרך.

  עורך דין הטרדה מינית בעבודה

  מקומות עבודה מבוססים עדיין ברובם על סביבת עבודה משותפת ולא מהבית. לכן, האינטראקציה הרבה שישנה בין עובדים בעסק, מתבטאת לעתים גם בהטרדה מינית מסוגים שונים. במקרים כאלה, ניתן לטפל בכמה מישורים. ניתן לבצע בירורים ופעולות בתוך העסק עצמו, פניה לבית דין לעבודה או פניה למשטרה. בכל אלה, עורך דין הטרדות מיניות עשוי לסייע רבות.

  ממונה על הטרדות מיניות

  כידוע, מעסיקים מחויבים לעמוד בשורת כללים ארוכה לגבי פעילות העסק. הדבר מתבטא גם בנושא מעשים מגונים והטרדות המיניות, בהקשר מניעה וטיפול הולם, אם וכאשר מצבים כאלה מתרחשים. בין השאר, יש למנות במקום העבודה אחראי למניעת הטרדה מינית. ממונה על הטרדות מיניות עשוי אבל לא חייב, להיות עובד בעסק. אפשרות נוספת היא בחירת ממונה חיצוני. למרות שהוא לא חייב להיות עורך דין הטרדה מינית בעבודה היא בכל זאת תחום ידע מיוחד בפני עצמו. לכן, מוטב להשאיר זאת למומחים. האחראי מהווה בעסק כתובת לפנייה לגבי תלונות בנושא זה. בעקבות קבלת תלונה כזו, הוא יבצע בירור ויספק המלצות פעולה.

  לשיחה עם עו"ד דילוג לתוכן